قبل از انجام هر کاری بهتر است لیست انجام کارها را بنویسم برای خرید سیمونی هم از این قاعده پیروی میکند،خرید سیمونی باید قبل از 7 ماهگی لوازم مهم مثل لباس و ساک دستی را خریداری کرده باشیم، تا اگر نوزادتان زودتر از موعد بدنیا آمد نگرانی نداشته باشیم. خرید بعضی وسایل مانند  تخت و کمد را می‌توان چندهفته‌ای با تأخیر خرید.

در این مقاله به بررسی خرید پوشاک سیسمونی می پردازیم:

خرید سیسمونی

لیست خرید سیسمونی به سبک گروه آرام

پوشاک نوزاد

سایز لباس نوزاد از سایز صفر که مخصوص بدو تولد تا یک ماهه است، شروع میشود،توصیه میشود  زیاد لباس سایز صفر خریداری نشود. به این دلیل چون این لباس‌ها تنها در یک ماه یا حتی دو هفته اول مورد استفاده قرار میگیرد. 

 چند دست لباس  سایز 1، 2 و 3 بخرید، کودکان زیاد  باید لباس عوض کنند در نتیجه برای داشتن لباس تمیز و خوب  4-5 دست از هر کدام لازم است خریداری شود. لباس‌های سایز 4 به بالا زیاد خرید نکنید. اجازه بدهید نوزادتان کمی بزرگ‌تر شوند بعد براساس نیاز می‌توانید لباس مورد نظرتان را خریداری کنید.

زیرپوش کودکانه زیردکمه دار نخی سایز 0 تا 3: به نظر مادرها این زیرپوش‌ها یکی از کاربردی‌ترین لباس برای بچه‌هایشان می باشد. این خاطرکه پهلوی بچه‌ها را می‌پوشاند و سرما نمی‌خورند،و دلیل دیگری محبوبیت این زیرپوشها این است که  راحت می‌توان آن‌ها را پوشاند و درآورد.

سرهمی نخی سایز 0 تا3: لباس‌ها باید طوری باشند که راحت بتوان آنها را تن نوزادان کرد  و دور کمر و مچ دست بچه‌ها را اذیت نکند. یک سرهمی نخی دکمه‌دار برای بچه‌های کوچک بسیار عالی و کاربردی می باشد.

شلوار نخی:بهتر است لباس‌های نخی خریداری کنید. شلوارهای جوراب دار ممکن است از پای بچه‌ها دربیاید.

کلاه :  بچه‌ها در همه سنین  و در تموم فصول کلاه لازم دارند. در فصل گرما  از کلاه‌های نخی نازک و در سرما از کلاه‌های گرم‌تر بخرید. لایه داخلی کلاه باید نخی باشد.

پیشبند نرم: پیشبند مهمترین وسایل برای مادرهاست. بدون استفاده پیشبند باید روزی چنین بار لباس بچه‌ها را عوض و بشورند. 

جوراب و دستکش نوزادی: نوزادان با دست و پا زدن زیاد ممکن است به صورتشان آسیب وارد کنند. در کنار آن برای گرم نگه داشتن دست و پایشان هم بهتر است به فکر خرید  دستکش و جوراب بچگانه باشیم.

شورت عینکی،لباس گرم برای فصل سرما،سرویس لباس چند تکه،لباس مهمانی از دیگر پوشاک برای خرید سیسمونی است.