حالت چگونه نگه داشتن نوزاد امری بسیار مهم می باشد، چون بسیاری از روش های قدیمی و رایج می تواند به سلامتی نوزاد آسیب بزند. خیلی مهم است، که همه ما به روش درست نگهداری از نوزادان دقت ویژه داشته باشیم دراین پست با روش هایی که میتواند برای نوزادتان خطرناک باشد معرفی میشود.
سیسمونی با نمد

 نگه داشتن صحیح سر نوزاد:

وقتی که نوزاد خود را نگه داشته اید، خیلی مهم است که از سر آنها مراقبت زیادی کنید،عضلات گردن نوزادان هنوز شکل نگرفته است آنها ممکن است به طور ناگهانی سر خود را حرکت دهند که می تواند مشکلی در تنفسشان بوجود آورد. نوزادان تا سن حداقل 3 تا 6 ماهگی نم تواند از سر خود نگهداری کنند.

 

 نگهداری نوزاد در آغوش بند:

می توانید از آغوش بند استفاده کرده، اما نکته مهم این است که شما چگونه از آنها استفاده میکنید. باید پاهای نوزاد توسط آغوش بند پشتیبانی شود و به همان شیوه ای که مادر کودک را نگه می دارد، در آغوش بند قرار گیرد. و  مفاصل در جای خود باقی می مانند و به ستون فقرات آسیب وارد نکند. در غیر این صورت، اگر پاهای نوزاد آویزان شود ، منجر به بیماری های جدی مفصل ران مانند دیسپلازیا یا دررفتگی در آینده خواهد شد.

قراردادن سر نوزاد بر روی قفسه سینه:

وقتی که نوزاد  را در آغوش گرفته اید بایستی سر نوزاد بالای شانه قرارگیرد. اگر صورت کودک در مقابل شانه شما قرارگیرد، می تواند تنفس را سخت کند . همچنین ممکنه قسمتی از لباس شما وارد دهان  کودک شود.

 نگهداری نوزاد فقط به یک سمت:

لازم است  گاهی اوقات که کودک را در آغوش گرفته اید  هر چند دقیقه یکبار جهت بغل کردن نوزاد را تغییر بدهید.

نگهداری سر و باسن نوزاد:

نباید کودک را فقط با باسن و سر نگه دارید.ممکن است که کودک بیفتد،و ستون فقرات دچار اسیب دیدگی شود. بنابراین از پشت کودک با یک دست و سر نوزاد را با دست دیگر نگه دارید.